ZAWODY CONTINENTAL 2021 ZOSTAŁY ODWOŁANE

Z ciężkim sercem musimy poinformować, że tegoroczne Mistrzostwa Europy w zaganianiu owiec, które miały się odbyć w dniach 12-15 sierpnia w Hougwood w Holandii, muszą zostać odwołane. 

Mistrzostwa te miały odbyć się w tym samym miejscu, co World Trial 2017. Komitet organizacyjny składał się z tych samych osób kierowanych przez Erika Groota i Alberta Schepersa. 

Ponad tysiąc zawodników z 18 krajów rywalizowało o upragnione miejsca w drużynie. Na dzień dzisiejszy wszystko było już zamknięte na ostatni guzik, a wyłonione reprezentacje szykowały się do wyjazdu. 

Niestety na posiedzeniu CCSC poszliśmy za radą Alberta i Erika i podjęliśmy trudną ale jednogłośną decyzję o odwołaniu zawodów Kontynentalnych 2021 w tym terminie. Spowodowane jest to sytuacją związaną z COVID-19 i dużymi obostrzeniami, jakie zostały wprowadzone przez rząd holenderski. 

Członkowie Komitetu Kontynentalnego chcieliby podziękować tegorocznym i zeszłorocznym osobom zaangażowanym w organizację zawodów, za ich pełną poświęcenia pracę.

Chcielibyśmy również pogratulować zawodnikom, którzy zakwalifikowali się do wzięcia udziału w Mistrzostwach Europy 2021. Doceniamy pracę jaką włożyli w treningi aby móc reprezentować swoje kraje w największych kontynentalnych próbach pracy z psami pasterskimi. 

Komitet z niecierpliwością czeka na lepsze czasy, kiedy będziemy mogli spotkać się i cieszyć się dobrymi wynikami na zawodach. 

Viola Hebeler 

 

Przewodnicząca Komitetu Kontynentalnego