„Skąd się bierze wełna”

2 września 2023 r. Klub Pracujących Psów Pasterskich został zaproszony do udziału w Redyku Stołowogórskim i w pokazach zaganiania owiec podczas imprezy ,,Skąd się bierze wełna” w Karłowie. Klub reprezentowali Marta Rohde z Kasjo i Suzi, Edyta Winiarz z Mikie’m, Agata Zielińska z Vegą, Bombką i Jerry’m a wspomagał nas Krzysztof Winiarz z Aylą i Jill. Trasę Redyku Stołowogórskiego mierzącą ok 3,5 km z Agatą, Edytą i Krzysztofem oraz przewodnikiem przeszło ok. 120 osób. Piękne malownicze widoki, duże stado owiec i pracujące psy zachwyciło turystów.

Po przepędzie psy i owce miały 2 godz. odpoczynku a następnie zostały wyprowadzone na górkę przez Agatę i jej psy a Marta Krzysztof pokazali na mniejszych grupach owiec, outrun, lift, fetch, drive, koszarowanie owiec. Po połączeniu stad owce wróciły przez góry do owczarni.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie KPPP i możliwość udziału w tak miłym wydarzeniu, promującym owczarstwo. Zapraszamy do odwiedzenia również strony wydarzenia.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0t2NbKXZYTJCWFej8Pdh3QCEsJ3wB2acxk5o3cmyc1aDVwbqXofyq9QWNDqEi6udrl&id=100063663128554

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *